Fundacja „Mocni Nadzieją” wpisana do KRS!

dąb_kadr

Na wpis naszej Fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego oczekiwaliśmy z wielką niecierpliwością. W końcu, 5 kwietnia 2019 doczekaliśmy się! Nie obyło się bez przeciwności i drobnych uzupełnień dokumentów; jednak cieszy nas to, że mamy to już za sobą.

Tak więc od kilku dni funkcjonujemy jako pełnoprawna organizacja i możemy rozpocząć realizację naszych celów statutowych. Teraz przed nami ogrom pracy; niesamowitą motywacją są dla nas przede wszystkim osoby potrzebujące naszej pomocy. W kwestii sprawowania opieki nad osobami przewlekle i nieuleczalnie chorymi widzimy wielką lukę: niestety, nie wszystkie jednostki chorobowe kwalifikują przewlekle i nieuleczalnie chorych do objęcia opieką w ramach NFZ. Tę lukę planujemy wypełnić, zapewniając podopiecznym Fundacji bezpłatną opiekę lekarską i pielęgniarską, dostęp do zabiegów pielęgnacyjno – higienicznych, oferując niezbędną pomoc rzeczową i finansową.

Jesteśmy pełni zapału do pracy, jednak nasza działalność nie może się obejść bez Was – ludzi o wielkich sercach, którzy nie przejdą obojętnie obok cierpiącego bliźniego. Ponieważ nasza Fundacja istnieje zaledwie od kilku dni, na razie dysponujemy skromnymi własnymi środkami finansowymi. Aby móc wypełniać naszą misję, potrzebujemy funduszy na zakup niezbędnego sprzętu przeznaczonego do utrzymania higieny osób leżących (wanny pneumatyczne) oraz na rozmaite potrzeby naszych chorych podopiecznych. O nich będziemy informować na bieżąco. Tymczasem z góry dziękujemy wszystkim, którzy zechcą wesprzeć naszą Fundację choćby najdrobniejszą darowizną.

Jak Wam wiadomo, fundusze to jednak nie wszystko; najważniejsi są ludzie, którzy gotowi są do bezinteresownej pomocy. Tacy, którzy odwiedzą, potrzymają za rękę, ugotują zupę, zrobią zakupy, poczytają książkę, wspólnie spędzą czas, wniosą promyk radości i nadziei w monotonną codzienność chorego. Pełne empatii pielęgniarki, opiekunki i opiekunowie medyczni, wolontariusze. Niestety, nie wszyscy chorzy mogą liczyć na pomoc bliskich. Wśród nas jest wielu ludzi starszych, skazanych na pełną rozpaczy samotność, chorobę i niedostatek. Ich bliscy często mieszkają w mieście na drugim końcu Polski lub na drugim końcu świata; duża część seniorów nie ma dosłownie nikogo. Stąd nasz apel do osób, które w pomaganiu innym odnajdują sens swojego życia: pomagajcie z nami, bo razem możemy zrobić więcej!

Przed nami długa droga. Nierówna i wyboista, a jednak pełna światła, osłodzona uśmiechem chorego, łzą wdzięczności, serdecznym spojrzeniem. Wśród codziennej gonitwy za pieniądzem, lepszą pracą, własną wygodą pomyślcie, że każdy z nas kiedyś odejdzie… każdy z nas będzie chciał odejść godnie.

To dla nas najważniejsze: zapewnić godne życie. Do końca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *