Pani Lucyna z rodziną

podopieczna1

Pani Lucyna znajduje się pod opieką Fundacji Mocni Nadzieją od dnia 15.11.2019 r.
Przed tą datą ze względu na potrzebę pilnej pomocy otrzymała od nas wsparcie w postaci pakietu artykułów żywnościowych.


Na początku listopada Pani Lucyna wysłała na pocztę Fundacji rozpaczliwy list z prośbą o pomoc. Ze względu na poważne zagrożenia życia i zdrowia, które spotkały rodzinę w niedalekiej przeszłości ze strony byłego męża i ojca piątki dzieci, nie publikujemy większości szczegółów opisanych w liście.

„(…) Jestem mamą 6 dzieci, nikt nas nie rozumie każdy straszy sądem a my tylko próbujemy wychować dzieci jak najlepiej. (…) Obecnie utrzymujemy się z tego co da mops i niby nie dostaję mało lecz za mieszkanie płacę 900 zł prąd ok. 250 zł, gaz 55 zł, Orange 50 zł, opał miesięcznie ok. 800 zł, ponadto na żywność w ciągu dnia idzie ok. 70 zł i pomnożyć to razy 30 dni oraz środki czystości i pampersy, naprawdę nie wiemy co robić, na paliwo idą duże pieniądze na leki moje i dzieci również, potrzebujemy wsparcia finansowego, (…) żywności, środków czystości, do opieki społecznej oprócz tego co dostaję nie zwrócę się o pomoc bo w tych czasach umieją tylko dzieci zabierać nie rozumieć człowieka. Jesteśmy zrezygnowani błagamy o pomoc (…).”

Na początku lutego rodzina powiększyła się o kolejne dziecko. Wychowującej taką gromadkę Mamie trudno pomyśleć o jakiejkolwiek pracy poza domem. Obecny mąż Pani Lucyny stara się jak może, aby zarobić jakiekolwiek pieniądze i ratować domowy budżet. Na domiar złego dzieci po traumatycznych przejściach z przeszłości mają problemy psychologiczne i trudną sytuację w szkole. Z powodu ciągle realnego zagrożenia bezpieczeństwa ze strony byłego męża i ojca rodzina żyła wciąż na walizkach, wciąż w drodze, może tym razem uda im się rozpocząć normalne życie w nowym miejscu…

W rodzinie widać wzajemną miłość, ciepło i wsparcie. Trzej nastoletni synowie chętnie pomagają przybranemu tacie w pracach remontowych. Starsze córki bardzo angażują się w pomoc przy dwóch małych braciszkach. Po rozmowach i spotkaniach z rodziną wierzymy, że wystarczy okazać im więcej serca i pomóc stanąć na nogi, a z pewnością ich życie wróci do normy. Pani Lucyna jest ogromnie wdzięczna za każde wsparcie; wiemy, że dla ratowania swojej rodziny zrobiłaby wszystko. Ona sama jest pełna wiary, że sytuacja rodziny ulegnie poprawie i powtarza: „będzie lepiej”.

 

Zbieramy fundusze na paczki żywnościowe, środki higieny i czystości, a także inne artykuły pierwszej potrzeby dla Pani Lucyny i jej rodziny.

brak_zdjecia

Stosowna dokumentacja Podopiecznej i rodziny znajduje się w posiadaniu Fundacji Mocni Nadzieją.
Do dnia 05.02.2021 przekazaliśmy Pani Lucynie i Jej rodzinie 26 pakietów z żywnością, środkami higieny i czystości, czterokrotnie zakupiliśmy opał, pomogliśmy w opłaceniu rachunku za prąd i sfinansowaliśmy zakup plecaków szkolnych dla chłopców. Łączny koszt udzielonej pomocy wynosi 5 100,64 zł.
Pomóż nam kontynuować wsparcie dla Pani Lucyny!

Wspomóż Panią Lucynę darowizną!


lub wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji:

nr rachunku: 36 1020 2124 0000 8802 0223 1165 (bank PKO BP)

z dopiskiem „Dla Pani Lucyny”.