Pani Maria

brak_zdjecia

Pani Maria jest pod opieką Fundacji Mocni Nadzieją od dnia 19.07.2019 r.

Pani Maria zadzwoniła do nas 18 lipca. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, w jakiej rozpaczliwej sytuacji się znajduje. Musieliśmy działać szybko; już następnego dnia objęliśmy Panią Marię opieką...

Pani Maria w maju 2020 skończy 90 lat. Po śmierci męża i syna mieszka zupełnie samotnie w zaniedbanej, poniemieckiej kamienicy, przeznaczonej do rozbiórki. Panują tu trudne warunki, szczególnie dla osoby starszej, schorowanej i niesprawnej ruchowo. Brak łazienki i ciepłej wody, mieszkanko znajduje się na pierwszym piętrze, gdzie trzeba dotrzeć po stromych i krętych schodach, ogrzewane kaflowym piecem…

Pani Maria utrzymuje się z renty w wysokości 1100 zł, od września otrzymuje również dodatek dla osób niesamodzielnych, który nieco poprawił Jej rozpaczliwą sytuację finansową. Cierpi na rozsiany nowotwór, cukrzycę, jest po zawale serca. Porusza się z trudem o kulach, bo kolana puchną i bolą. Są dni, kiedy nie jest w stanie nic zjeść, ponieważ dręczą ją dokuczliwe mdłości; badania wykazują poważną niedokrwistość. Lista przyjmowanych przez Nią leków jest bardzo długa. Mimo tego Pani Maria nie poddaje się; pomaga Jej modlitwa i towarzystwo kogoś, z kim może porozmawiać. A ma za sobą barwne życie i mnóstwo ciekawych rzeczy do opowiedzenia. Snuje wspaniałe historie o wojnie, a także licznych podróżach z czasów, kiedy była pianistką. Pianino „Legnica” do tej pory zajmuje honorowe miejsce w Jej pokoju. Pani Maria często patrzy na nie z tęsknotą… Teraz już prawie nie grywa z powodu bólu stawów. Znajduje pocieszenie w czytaniu książek i robótkach ręcznych, choć na te drugie często już brak Jej sił.

Nasze wsparcie jest dla Niej bardzo ważne. Zawsze wita nas z wielką radością i wyczekuje każdej wizyty. Kiedy ma towarzystwo, zapomina o dręczącym bólu i po prostu młodnieje w oczach… Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym, aby na bieżąco monitorować potrzeby Pani Marii.

Zbieramy fundusze na zakup leków i inne bieżące potrzeby Podopiecznej.

brak_zdjecia

Stosowna dokumentacja Podopiecznej znajduje się w posiadaniu Fundacji Mocni Nadzieją. Do chwili obecnej (20.02.2020) ośmiokrotnie sfinansowaliśmy zakup niezbędnych leków; w miarę potrzeb przekazujemy także artykuły żywnościowe. Oprócz tego podarowaliśmy Pani Marii grzejnik elektryczny, aby dogrzać zimne mieszkanie, a także wypożyczyliśmy wygodne kule inwalidzkie. Na bieżąco odwiedzamy Panią Marię, rozmawiamy i towarzyszymy, aby nie czuła się samotna. Pomóż nam kontynuować wsparcie dla Pani Marii!

Wspomóż Panią Marię darowizną!


lub wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji:

nr rachunku: 36 1020 2124 0000 8802 0223 1165 (bank PKO BP)

z dopiskiem „Dla Pani Marii”.